En

 

به گزارش سایت طلا به نقل از پایگاه اینترنتی اینوستینگ، قیمت طلا روز جمعه برای سومین روز متوالی با افزایش روبرو شد و به سطح 1230 دلار در هر اونس رسید.

بر اساس این گزارش گمانه زنی های مربوط به تاخیر فدرال رزرو آمریکا در افزایش نرخ بهره طی ماه های آینده تاثیر زیادی بر افزایش قیمت طلا داشته است.

قیمت طلا طی روزهای گذشته تحت تاثیر نوسانات شدید شاخص سهام در بازارهای مالی نیز با افزایش روبرو شده است. قیمت طلا 11 فوریه به بیش از 1263 دلار رسید که این بالاترین رکورد در یک سال گذشته بوده است. قیمت طلا از ابتدای امسال تاکنون 16 درصد رشد داشته است.

اگر فدرال رزرو آمریکا تصمیم بگیرد افزایش نرخ بهره را به تاخیر بیندازد قیمت طلا با افزایش نسبی روبرو خواهد شد. البته قیمت طلا در هفته ای که گذشت با افت 0.7 درصدی همراه شده است تا روند صعودی قیمت این فلز زرد در 4 هفته اخیر متوقف شود.

به نظر می رسد سرمایه گذاران بین المللی منتظر اعلام آمارهای جدید مربوط به رشد اقتصادی آمریکا در سه ماه پایانی 2015 میلادی و همچنین آمارهای مربوط به فروش کالاهای بادوام در آمریکا خواهند بود.

روز دوشنبه منطقه یورو آمارهای مربوط به فعالیت بخش خدمات و صنعت را منتشر می کند. روز سه شنبه موسسه آیفو گزارش مربوط به وضعیت کسب و کار آلمان را اعلام خواهد کرد.

روز چهارشنبه آمریکا گزارش مربوط به فروش خانه و ذخایر نفت را اعلام می کند. روز پنج شنبه نیز انگلیس آمارهای رشد اقتصادی در سه ماه پایانی 2015 میلادی را منتشر می کند. منطقه یورو نیز آمارهای بازنگری شده درباره نرخ تورم را اعلام می کند. آمریکا گزارش مربوط به فروش کالاهای بادوام را منتشر می کند.

گزارش سایت طلا می افزاید، روز جمعه ژاپن آمارهای تورم را منتشر می کند و در منطقه یورو نیز آلمان و اسپانیا گزارش برآوردهای اولیه از نرخ تورم را اعلام می کنند.

آمریکا نیز در همین روز گزارش مربوط به رشد اقتصادی در سه ماه پایانی 2015 و همچنین شاخص اعتماد مصرف کننده را اعلام می کند.

به نظر می رسد قیمت طلا در روزهای آینده همچنان تحت تاثیر نوسانات شاخص سهام در بازارهای بین المللی نیز قرار خواهد داشت.

منبع: سایت طلا