En

 

به گزارش سایت طلا به نقل از پایگاه اینترنتی اینوستینگ، قیمت طلا از ابتدای سال 2016 میلادی تاکنون تحت تاثیر تنش های سیاسی بین المللی، اوضاع اقتصادی نگران کننده چین و کاهش شاخص سهام در بازارهای بین المللی با افزایش نسبی روبرو شده است.

بر اساس این گزارش انتشار آمارهای ناامید کننده اقتصادی در آمریکا نیز منجر به کاهش ارزش دلار شده و این مساله نیز بر افزایش قیمت طلا موثر بوده است.

کاهش شدید قیمت جهانی نفت و افت شاخص سهام چین تاثیر زیادی بر نوسانات قیمت طلا در روزهای اخیر داشته است. قیمت نفت به کمتر از 30 دلار در هر بشکه رسیده که این رقم در 12 سال اخیر بی سابقه بوده است.

شاخص سهام بورس وال استریت نیز روز جمعه با 2 درصد کاهش روبرو شد و به پایین ترین سطح در 15 سال اخیر رسیده است.

شاخص ارزش دلار نیز در هفته گذشته با کاهش 0.13 درصدی همراه شده است. میزان خرده فروشی و تولیدات صنعتی آمریکا نیز طی ماه دسامبر با کاهش همراه شده است.

قیمت طلا از ابتدای امسال تاکنون حدود 3 درصد رشد داشته است. به نظر می رسد طی روزهای آینده نیز انتشار آمارهای اقتصادی مهم چین و آمریکا و تصمیم بانک مرکزی اروپا برای نرخ بهره تاثیر زیادی بر نوسانات قیمت طلا و سایر فلزات گرانبها خواهد داشت.

امروز دوشنبه 18 ژانویه بازارهای آمریکا به خاطر روز مارتین لوتر کینگ تعطیل است.

فردا سه شنبه چین آمارهای مربوط به رشد اقتصادی در سه ماه چهارم و تولیدات صنعتی را منتشر خواهد کرد. شاخص اعتماد اقتصادی آلمان نیز منتشر خواهد شد.

روز چهارشنبه آمریکا آمارهای مربوط به نرخ تورم و فروش مسکن را منتشر می کند. بانک مرکزی کانادا تصمیم نهایی خود در خصوص نرخ بهره را اعلام خواهد کرد .

گزارش سایت طلا حاکیست، روز پنج شنبه بانک مرکزی اروپا نرخ بهره خود را اعلام می کند و سیاست های جدید پولی منطقه یورو اعلام خواهد شد.

آمریکا نیز در همین روز آمارهای تولیدات صنعتی را منتشر خواهد کرد. آمارهای مربوط به مدعیان دریافت بیمه بیکاری آمریکا نیز اعلام می شود.

منبع: سایت طلا